Resultater fra Efterårs orienteringsløbet 2019

                                         Jernbanefritid resultat af efterårsløb den 13-10 2019. I Hareskoven.  

 

Navn                                       Åben Bane         Klasse          Klub                       Tid i min.             Længde          

Irina Kypriyanova                         Å3                        D21              JAM                        49,03                    6200 m

 

 Malene Løkke                              Å4                        D45            ATKINS                     36,23                   5000 m

 

Lars P. Sørensen                           Å3                        H45               Hi                           70,44                   6200 m

 

Jens Jørgen Hansen                      Å3                       H50               Hi                           46,48                   6200 m

Martin Schartz                              Å3                        H50            ATKINS                     54,02                   6200 m

Bjarne Jensen                                Å3                       H50              JAM                         54,04                   6200 m

Allan Grundsøe                             Å3                       H50               JAM                           E.st.                   6200 m

 

Susanne G. Thomsen                   Å4                        D50                Hi                          46,20                   5000 m

Dorrit Nielsen                               Å4                         D50                Hi                          56,09                   5000 m

 Susanne Truelsen                        Å4                         D50                                              72,24                   5000 m

Marieanne Krowicki                    Å4                         D50                Hi                           76,36                   5000 m

Niels Aabye                                   Å4                         H60                                             48,24                    5000 m

Jan Truelsen                                 Å4                         H60                                             50,15                     5000 m

Jørn Rasmussen                           Å4                         H60               JFK                        89,29                     5000 m

 

Leo Mathiesen                             Å6                          H70               Hi                         80,44                     3700 m

Kurt Jespersen                             Å6                          H70               Hi                         87,08                     3700 m

 

E’lisa Sørensen                            Å7                           D70               Hi                         69,12                     3000 m

 

Gert Krowicki                              Å11                         Let                 Hi                   gennemført                4500 m

John Nielsen                               Å11                          let                 Hi                   gennemført                4500 m

 

 

 

 

Resultater fra Jernbanemesterskabet i Terrænløb

D 45 

  1. Lise Møller Andersen JIF Århus     8,4 km            41:52

   2.  Benedicte Kastrup JAM                                          45:27

D 55

  1. Gerd Hjort   JAM                        6,3 km                  39:04

Herre Senior

  1. Jesper Lund HI                           10,5 km              46:05

H35

  1. Karsten Bukholt JIF  Århus          10,5 km             40:34
  2. Jens Egede Rasmussen JAM                                48:33
  3. Jakob Dahl JAM                                                        DNF

H45

  1. Frank Andersen JIF Århus            10,5 km           45:26
  2. Lars Hjort Jensen JAM                                           48:48
  3. Per Cantby JAM                                                       54:47

Niels Erik Bjergaarde startede ikke

H55

  1. Paul Andersen JAM                       6,3 km         28:19
  2. Bjarne B Jensen JAM                                         34:52
  3. Claus Mulvad Riis JAM/HI                                 34:54
  4. John Crusberg   JAM                                          54:28
  5. Torben Christian Schaltz  JAM                          DNF
  6. Frantz Engelby JAM                                             DNS

H75

  1.      Finn Emil Hansen Hi                                    54:27

Åben klasse

  • Rikke Blok Madsen     6,3 km                           36:59
  • Kent Ørum                                                          31:02
  • Andreas Schou Pedersen                                 47:16

Børn

  • Ditlev Cantby JAM                        11:45
  • Hjalte Nymann Bukholt JIF Århus  16:02
  • Frej Nymann Bukholt    JIF Århus  10:56
  • Annika Møller Andersen JIF Århus  11:47
  • Sasia Møller Andersen JIF Århus    15:19
  • Lasse Ørum Madsen                      12:23
  • Espen Ørum Madsen                      29:58
  • Sebastian Brogaard                        DNS

 

Hold:

  1. Jam 1 : Paul Andersen - Gerd Hjort - Lars Hjort Jensen
  2. Jam 2 : Benedicte - Per Cantby - Jens Egede Rasmussen
  3. JIF Århus: Karsten Bukholt - Frank Andersen - Lisa Møller Andersen